ÚVOD

Lipany viac šťastia ako rozumu

ŠK Odeva Lipany - MFK Goral Stará Ľubovňa 3:1 (0:1)

420 divákov

Susedské derby dvoch dlhoročných rivalov začali lepšie hostia. Akcia Pydu s Dlugošom v 2. minúte sa ešte gólom neskončila, no o chvíľu na to odcentroval z ľavej strany Krajňák, lopta sa odrazila k nabiehajúcemu Pavlišinovi, ktorý strelou z 20 metrov vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu brány bezmocného Taliana. Domáci v úvode hrozili najmä z rohových kopov. Na prekvapenie prítomných divákov boli väčšinu prvého polčasu aktívnejším mužstvom gorali. V 32. minúte zakombinovali pred pokutovým územím Lipian hosťujúci Pyda a Dlugoš, druhý menovaný aj prekonal domáceho brankára, ale pre postavenie mimo hru gól neplatil. V 44. minúte sa v sľubnej príležitosti pred brankárom Bičušom objavil domáci Pončák, mieril však nepresne. V samom závere prvého dejstva skúšal strelou z diaľky pozornosť Bičuša domáci Andraščík, brankár goralov tentoraz nemusel zasahovať. Do druhého polčasu vstúpili Lipany ako vymenené. Hneď od úvodného hvizdu prebrali iniciatívu a čoraz častejšie sa tlačili na dostrel Bičušovej svätyne. V 51. minúte neuspel Sekerák. O pár desiatok sekúnd sa už ale domáci radovali z vyrovnávajúceho gólu, keď odrazenú loptu poslal Andraščík strelou spoza šestnástky za chrbát padajúceho Bičuša. V 60. minúte mohol vývoj stretnutia otočiť Hudý, lenže zbytočne váhal so zakončením. Tlak domácich stále narastal. Hostia nedokázali dlhšie podžrať loptu, za čo ich súper veľmi rýchlo potrestal. V 67. minúte nezachytil nakopnutú loptu hosťujúci obranca Hricov a nabiehajúci Drobňák poľahky zasunul loptu okolo vybiehajúceho Bičuša po druhý raz do siete. Lipianci hrozili aj naďalej. Pokusy najaktívnejšieho hráča domácich Andraščíka ani Angeloviča našťastie v bráne neskončili. V 79. minúte sa vyznamenal hosťujúci brankár, keď vyrazil nebezpečnú strelu Andraščíka. V 87. minúte uzavrel dokonalý druhopolčasový obrat Sekerák, keď prešiel obranou ako nôž maslom a strelou od brvna upravil na konečných 3:1.

Stará Ľubovňa: Bičuš - Hricov (Turlík), Cíferský, Pavlišin, Sivuľka -Kosturko Štieber - Pyda, Krajňák (Sekelský), Galik - Dlugoš

Góly: 53. M. Andraščík, 67. Pončák, 87. Sekerák - 3. Pavlišin, rozhodoval: Vlčej, 420 divákov

text: Peter Karaš